Wnętrza

Wymieniamy podłogę w naszym domu

Parkiet z grabu
Author: Podłogi.info
Gdy planujemy remont w naszym domu, zazwyczaj jest to malowanie ścian w pokojach. Czasami też zmieniamy kafle. Najczęściej jednak robimy mniejsze metamorfozy, takie jak na przykład kupno mebli, czy zmiana dekoracji pomieszczeń. Koncentrujemy się wtedy przede wszystkim na dodatkach. Przemierzamy wiele marketów, czekamy na cenowe promocje. Potrafimy przejrzeć mnóstwo czasopism wnętrzarskich. Nierzadko jednak nie pamiętamy o wyjątkowo istotnym elemencie naszych domów, czyli o podłożu. Zwykle remontujemy je raz na kilkanaście lat lub rzadziej. Chociaż codziennie mamy z nią stały kontakt, nie myślimy o podłodze. A przecież obecnie jest tyle sposobów, by była ona nie tylko praktyczna, ale i nowoczesna.

Drzwi antywłamaniowe - zobacz które kupić

Author: OknoPlus
Mocne drzwi to fundamentalna rzecz w domu. Nasze otoczenie pełne jest złoczyńców, którzy zasadzają się na nasze majątki i życia. Nie czarujmy się, świat generalnie jest ponurym miejscem. Ufanie w dobroć ludzkości może wywołać tragiczne konsekwencje. Naczelną bronią zwykłego i uczciwego człowieka w obronie przed złodziejami jest dom.

Kilka idei na urządzenie przedpokoju

przedpokój
Author: Skagerak
Source: Calvado.pl
Korytarz jest wizytówką naszego domu. Jak tylko przejdziemy przez próg, to przede wszystkim na podstawie przedpokoju mamy możliwość określić czy właściciel mieszkania ma dobry gust czy nie. Stanowi to jednocześnie jedno z najcięższych pomieszczeń do wykończenia, ponieważ nie posiada okna i jest zazwyczaj dość małe.

Jak wiele korzyści dają drewniane wykończenia wnętrz? Walory wizualne oraz prozdrowotne drewnianych podłóg

drewno
Author: Tech109
Source: http://www.flickr.com
Ciekawy projekt wnętrza bez wątpliwości wymaga dużej kreatywności. Osoby, które pragnęłyby cieszyć się miłym i stylowym mieszkaniem powinny dokładnie zaznajomić się z najnowszymi trendami, które są wyznaczane przez profesjonalnych dekoratorów. Jak zauważono, szczególnym uznaniem są w stanie pochwalić się dziś wnętrza wykończone na bazie naturalnych materiałów, takich jak drewno, czy też kamień.

W jaki sposób znaleźć dobre drzwi do naszego nowego mieszkania?

mieszkanie
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Drzwi są jak ubrania. Nieodpowiednio „skrojone” zepsują cały dom. I niestety najbardziej znakomite, warte fortunę meble i dodatki wówczas nie pomogą. Francuzi, źle się czują w mieszkaniach bez parkietu w jodełkę, Szwedzi, uwielbiają pobielone deski. A Polacy? Cóż, moglibyśmy poprosić o parę rad, gdyż z wyborem drzwi, podłóg czy okien nadal mamy problem. Żałujemy funduszy na ponadczasowe i piękne, wysokie cokoły przy podłodze, drewniane deski i eleganckie drzwi. A solidna stolarka to podstawa.

Pages

Logowanie