Nalepki ścienne - niedroga dekoracja wnętrza w piętnaście minut

Nalepki na ściany to znakomity sposób na szybką przemianę ściany. Przyklejanie naklejek jest istotnie proste i zajmie - zależnie od formatu i układu naklejki od 5 do 30 min. Przy naklejaniu nic nie może się rozlać, poplamić ani przemieścić. Dlatego właśnie naklejki na ściany robią ostatnio oszałamiającą karierę.


Nalepki ścienne stanowią nadzwyczaj efektowny jak też łatwy w wykonaniu pomysł na ozdobę wnętrz. Nalepki to ostatni krzyk mody wnętrzarskiej (oprócz fototapet jak też malowania szablonami).

Z czego fabrykowane są naklejki ścienne? Naklejki produkowane są z folii PCV (przetestuj przemiał pcv: www.metal-plast.pl/oferta/przemial-pvc-i-regranulaty/). Są czasami określane mianem nalepek winylowych. Jest to rozszerzenie skrótu PCV, który oznacza polichlorek winylu. Nalepka jest fabrycznie pokrywana powłoką kleju, przeważnie poliakrylanowego. Jednym z najważniejszych jego parametrów jest tak zwana usuwalność (po odklejeniu zdobień na ścianie nie zostaną trudne do usunięcia resztki). Folie, z których powstają naklejki, nie muszą być zbyt grube. W większości wypadków dekoracyjne motywy krojone są z miękkiej folii o grubości 70 mikronów. Producenci deklarują, że na zewnątrz taka folia posłuży trzy-pięć lat (zależy to naturalnie od podłoża, do którego jest przyklejona jak też od warunków pogodowych), natomiast jej żywotność we pomieszczeniach jest o wiele dłuższa, praktycznie trudna do określenia.


Folie używane do produkcji naklejek posiadają przeróżne kolory oraz dwa wykończenia powierzchni: połyskujące oraz matowe. Z tej przyczyny rozmaitości deseniów towarzyszy również duży wybór odcieni. Nalepki ścienne czy naklejki na szafy wnękowe - http://art.widi.pl/63-fototapety-na-szafe-wnekowa bardzo łatwo jest umieścić na podłożu. Ściana może być pokryta dowolnym rodzajem tynku czy farby. Podłoże powinno być jednakże oczyszczone a także równe. Ozdób nie powinno się przyklejać do złuszczającej się farby albo pękającego tynku, taka powierzchnia potrzebuje oczyszczenia z luźno związanych fragmentów oraz wyrównania. To takie same zabiegi przygotowawcze, które wykonujemy, zanim przystąpimy do malowania albo tapetowania ściany. Trzeba pamiętać, iż choć naklejki są nieprzeźroczyste, są stworzone z cienkiej folii, więc nie ukryją nawet małych wgłębień powstałych na skutek złuszczenia się farby.

Logowanie