A może Twoją pierwszą komodę do lokum zrobisz samodzielnie? Spróbuj już dziś!

Jeśli porozglądasz się po sklepach meblowych, możesz zaznać wrażenia iż koszty mebli są dużo za wysokie w stosunku do wartości. Nawet malutki mebel z prostej płyty wiórowej może kosztować sporo. Jeśli masz trochę miejsca w garażu oraz chęci do majsterkowania, z pewnością uda ci się samemu zrobić dużo piękniejsze półeczki za kawałek ceny tych które oferowane są w sklepie.

Ponadto twoje regały będą idealnie dobrane pod kątem rozmiarów. Co więcej – tworzenie regałów to interesująca zabawa. Z pewnością dobrze zrobi Ci trochę ruchu oraz wysiłku fizycznego.

płyta stolarska
Author: Matt
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nie chcesz tracić czasu na robienie indywidualnego projektu, możesz skorzystać z zawartości internetu. W internecie sporo osób zamieszcza już skończone schematy mebli, dzięki czemu mamy możliwość od razu kupić płyty w dobrych wielkościach. Płyty wiórowe to jedno z właściwych i najtańszych rozwiązań. Aby zakupić płyty udajemy się do stolarza wraz z kartką z rozrysowanymi meblami a tam dobieramy interesujące nas okleiny. Okleina powinna być z PCV (sprawdź mega ofertę przemiał pcv- szczegółowe informacje), gdyż ten wariant jest bowiem odpowiednio trwały.

Płyty stolarskie zaliczane są obok sklejki do najstarszych półwyrobów używanych w przemyśle meblarskim- meble.pl (meble.pl). Płyty te mają porównywalną budowę do sklejek. Stworzone się one z warstwy środkowej i warstw zewnętrznych zwanych odłogami. W przeciwieństwie do sklejki płyta stolarska wyróżnia się mniejszym ciężarem. Produkcja tego wariantu płyt ma przede wszystkim za zadanie wyrównanie naprężeń powstających pod wpływem pęcznienia oraz kurczenia się drewna, a dzięki temu uzyskanie materiału o mniejszej podatności na odkształcania.prace stolarskie, stolarz
Author: Marco Enzo Squillacioti
Source: http://www.flickr.com
Gdy już kupiliśmy nasze płyty potrzebujemy również elementów mocujących. Są to kołki meblowe a także zaślepki w kolorze takiej samej jak okleina. Gdy robimy szafkę z drzwiczkami, potrzebujemy jeszcze kupić fronty a także zawiasy mocujące.

Skręcanie mebli to głównie męskie zajęcie. Mamy satysfakcję ze stworzenia mebli praktycznie od zera. Przyoszczędzamy również pieniądze. Jeśli nas to hobby zaciekawi to mamy możliwość zająć się tym zawodowo i co najważniejsze możemy zarabiać.

Logowanie